Blog

A 21. századi Darcy, Szilasi Albert

Vira King
Vira King
A 21. századi Darcy, Szilasi Albert

A modern Darcy, Szilasi Albert

  Darcy. A név, amely fogalommá vált, és magában hordozza szinte minden nő álmát. A férfi, aki erős, akinek acélos karaktere és tartása van, és egy rendkívüli, tiszta belső nemességgel bír. Egy férfi, aki a 18. században megszületett egy angol írónő fantáziájában, és halhatatlan alakká vált, ikonná minden nő számára. A férfi karakter, amely kiállja az idő próbáját, kiállja az évszázadokat, és bár a trendek, divatok, irányzatok jönnek-mennek, de a nemes férfialak mit sem változik, és ugyanúgy uralja a női szíveket kétszáz évvel később is, mint az 1800-as években.
  És ez a férfialak most újjászületve itt áll előttünk Szilasi Albert személyében Vira King Zongoraórák Alberttel című regényében. Modernebb, lazább, vadócabb formában, de ő az tagadhatatlanul. Darcy. Darcy kicsit átalakulva, megújulva a 39 éves építész bőrében. Szilasi Albert lenyűgöző jelenség a kócos, sötét hajával, egyszerre vad és nemes arcával, mandulavágású éjsötét szemeivel, laza, szabad és időtlen stílusával, mellyel fittyet hány bármiféle aktuális trendnek. Szilasi Albertből sugárzik az erő, a biztonság, a nyers, természetes, belülről fakadó csiszolatlan lovagiasság. Modora nagyvonalúan udvarias, mentes mindenféle mézesmázos sallangtól. Szája körül kissé szemtelen, gúnyos vigyor, magasra húzott szemöldöke alól pajkos, nyughatatlan kisördögként szikrázó tekintet, szellemesen sziporkázó rövid, csípős mondatok, mély, dünnyögő hang. Bár viselkedése gyakran pimasz és renitens, belső töretlen nemessége szakadatlanul átragyog a lényén, és ősi férfiereje védelmező gyengédséggel keveredik. Minden körülmények között úriember marad, bármi történjék is. Gerince és büszke tartása törhetetlen, és bármilyen sebzett is belül, gránitkeménységű arcának legfeljebb sápadtsága árulkodik a bensejében dúló harcról. Szilasi Albert egy olyan férfi, aki egyszerre erélyes és védelmező, megingathatatlan támaszként áll egy nő mellett, és ha olykor kissé kemény is, őszintén és nyersen kedves is tud lenni, bár ez a kedvesség sohasem csap át negédes hangvételbe. Szilasi Albert személyében lenyűgözően keveredik a régebbi időkből származó nemes úriember, gáláns lovag, és a vonzó, magabiztos, szemtelen csibész, akire egyszerűen nem lehet haragudni. És bár körüldongják a nők, belső tartása nem engedi meg, hogy visszaéljen előnyös helyzetével, mert, ahogy a könyvben keresetlen egyszerűséggel megfogalmazza, „a másik fél beleadja az érzéseit, és abból aztán mindenféle bonyodalom származik”. Szilasi Albert egyáltalán nem tartja magát szentnek, és nem is viselkedik szentként. Sallangmentes, őszinte, egyenes, szókimondó. Sokszor néha túl nyers, de sohasem sértő vagy bántó. Mellette egy nő igazi nőnek érezheti magát, akit tisztel és akiért felelősséget vállal a férfija.
  Szilasi Albert olyan erős karakter, hogy „szinte lejön a lapokról”. Az ember hallja a hangját, látja a szemét, érzi a légzését, miközben olvassa a könyvet. Valósággal életre kel, mint egy igazi, élő személy. Szó sincs arról, hogy a Büszkeség és balítélet Darcyjának pontos mása lenne. Ő jóval elevenebb, pimaszabb, néha már szinte kezelhetetlen személyiség. Jane Austen halhatatlan hőséhez való hasonlatossága a belső nemességben, tartásban, büszkeségben nyilvánul meg, és ezeknek a jellemvonásoknak a tüzes vadóc jelleggel való keveredése teszi Szilasi Albert személyét ellenállhatatlanul vonzóvá, akibe nők százai szerelmesek máris, annak dacára, hogy még csak egy hónapja jelent meg a könyv.

Szilasi Albert követői oldala:  Szilasi Albert Facebook
 

Vira King: Zongoraórák Alberttel, avagy mi kell a nőnek? És mi kell a férfinak?